FAQ

1. Czy w procesie produkcji naszej mąki jest używany składnik herbicydów glifosat? Np. przed zbiorem lub przed wysiewem ziarna, podczas przygotowania pola.
W rolnictwie ekologicznym stosowanie glifosatu jest zabronione. W związku z tym nie jest on używany w żadnym procesie produkcyjnym.

2. Z jakiej gryki mielona jest nasza mąka gryczana – z palonej czy niepalonej?
Mąka gryczana dostępna w naszym sklepie jest mielona z gryki niepalonej. Dodatkową, ważną informacją jest to, że nie mielimy mąki z kaszy lecz z całęgo ziarna.

3. Dlaczego w nasze mąki mają tak krótki termin ważności?
W przypadku mąk ekologicznych sześciomiesięczny termin ważności narzucony jest odgórnie przez sanepid.

4. Czy nasze produkty można kupić bezpośrednio w młynie?
Oczywiście, mozna przyjechać do nas i kupić produkty na miejscu – od poniedziału do piątku, w godzinach 7-15.

5. Co to typ maki?
Typ mąki to nic innego jak określenie jej rodzaju oraz zawartych w niej substancji mineralnych.
Link do artykułu w którym rozwijamy temat: https://ekohillar.pl/czym-sa-typy-mak-co-one-oznaczaja/

6. Czym wypełniacie przesyłki?
Do wypełniania paczek stosujemy skropak. To ekologiczny wypełniacz w postaci białych lub kolorowych chrupków. Jest antystatyczny, co oznacza, że nie przyciąga kurzu lub innych zanieczyszczeń. Jest w 100 procentach biodegradowalny w związku z czym można go bez problemu rozpuścić w wodzie.

7. Jaka mąka najlepsza na zakwas na chleb?
Najlepsza mąka na zakwas to taka, która ma wysoki typ z wiązku z czym zawiera dużo składników mineralnych. Zazwyczaj używa się mąki żytniej, ponieważ w niej najłatwiej zachodzi proces fermentacji. Naturalnym wyborem w tej sytuacji jest mąka razowa żytnia typ 2000. Ale można użyć również mąki pszennej, gryczanej orkiszowej.

8. Jakie mamy formy dostawy?
W naszym sklepie oferujemy dostawę firmą inPost – dostępne możliwości to kurier, oraz paczkomat. Dodatkowo istnieje forma odebrania paczki bezprośrednio w młynie.

9. Jakie mamy dostępne formy płatności?
Do obsługi płatności w naszym sklepie korzystamy z oferty banku mBank – jest to bramka płatności PayNow.
Dostępne metody płatności to: Blik, szybkie przelewy do wszystkich najważniejszych banków (Pay-By-Link), transakcje kartami Visa oraz Mastercard, w tym Płatności Walutowe oraz integracja GPay (Google Pay).