Płatki kukurydziane

Płatki kukurydziane należą do najpopularniejszych produktów żywieniowych na całym świecie. Podawane z mlekiem to szybkie śniadanie, które nie kojarzy się z wysoką zawartością składników odżywczych. Nie jest to jednak prawda! Czym są płatki kukurydziane bez GMO? Czy mogą być zdrową przekąską?

Płatki kukurydziane – czym są i jak powstają?

Płatki kukurydziane bez GMO są produkowane z ziaren kukurydzy. Większość dostępnych na rynku płatków powstaje z grysu lub mąki kukurydzianej. Z papki kukurydzianej formowane są płatki. Na tym etapie do masy kukurydzianej można dodać składniki słodzące lub konserwujące. Następnie płatki kukurydziane bez GMO wypieka się w wysokiej temperaturze, która zapewnia smakowitą chrupkość.

Czy płatki kukurydziane mają wartościowe składniki?

Płatki kukurydziane powstające z mąki lub grysu kukurydzianego bez dodatku polepszaczy smaku i konserwantów, urozmaicą dietę i będą zdrowym, chrupiącym dodatkiem do śniadań. Płatki kukurydziane zawierają witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu:

  • witaminę D – istotną w procesie budowy kości,
  • witaminę E – chroniącą skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • witaminę K – biorącą udział w prawidłowym krzepnięciu krwi,
  • witaminy z grupy B – wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego.

Poza tym płatki kukurydziane mają w sobie mikroelementy, m.in.: magnez, fosfor, selen, mangan, niacyna i ryboflawina. Warto pamiętać, że płatki kukurydziane są produktem bezglutenowym. Oznacza to, że są bezpieczne dla osób będących na diecie wykluczającej produkty z glutenem z powodu alergii lub celiakii.

Klasyczne czy bio – jakie płatki kukurydziane wybrać?

Popularne płatki kukurydziane dostępne w większości sklepów zawierają dodatki słodzące jak cukier czy syrop glukozowo-fruktozowy oraz substancje konserwujące. Wpływają one na smak i trwałość produktu, ale jednocześnie zmniejszają jego wartość odżywczą. Płatki kukurydziane bez GMO dodane do mleka lub jogurtu będą zdrowym śniadaniem.

Należy jednak pamiętać, by wybierać płatki o jak najkrótszym składzie. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt nie zawiera zbędnych, szkodliwych dodatków. W sklepie EKO Hillar znajdziesz zdrowe płatki kukurydziane bez GMO, które zapewnią wartościowy posiłek całej rodzinie.