Płatki jęczmienne

Płatki i kasze to coraz chętniej wykorzystywane na co dzień produkty o wielu wartościach odżywczych. Jednym z elementów zdrowej diety są ekologiczne płatki jęczmienne. Przetworzone w minimalnym zakresie płatki wzbogacą codzienne posiłki dla całej rodziny w niezbędne mikro- i makroelementy. Czym są ekologiczne płatki jęczmienne? Jak można je wykorzystać? W jaki sposób ich spożywanie wpływa na zdrowie?

Ekologiczne płatki jęczmienne – co to jest?

Płatki jęczmienne powstają z ziaren jęczmienia z pełnego przemiału. W procesie produkcji ziarno pozbawia się plewki i okrywy owocowo-nasiennej. Następnie ziarno jęczmienia poddawane jest obłuszczaniu, dzięki czemu powstają kasza oraz płatki jęczmienne. Mają one jasnobeżowy kolor, są spłaszczone i pokrojone. Ich konsystencja nadaje się do żucia, a w smaku można wyczuć łagodną, orzechową nutę. Ekologiczne płatki jęczmienne z powodzeniem można dodawać do jogurtów, czy owsianki lub zagęszczać za ich pomocą sosy.

Ekologiczne płatki jęczmienne – dlaczego warto dodawać je do posiłków?

Płatki jęczmienne mają wysoką zawartość cennych minerałów, witamin i innych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co można w nich znaleźć?

  • Błonnik – odpowiadający za prawidłowy metabolizm i szybką przemianę materii. Błonnik spożywczy daje poczucie sytości, dzięki czemu można na dłużej zaspokoić uczucie głodu. Jednocześnie wpływa też na proces wchłaniania złego cholesterolu przy pomocy wytwarzanej warstwy ochronnej.
  • Niacyna – występująca również pod nazwą witamina B3, poprawia stan włosów oraz paznokci. Zapewnia też niezbędną do ich wzrostu energię oraz zapobiega łamliwości i odkształcaniu się płytki paznokcia.
  • Żelazo – pierwiastek odpowiedzialny za transport tlenu do wszystkich komórek ciała, będący też składnikiem krwi. Jego niedobór może skutkować anemią.

Ekologiczne płatki jęczmienne dostępne są w sklepie EKO Hillar w opakowaniach o różnych pojemnościach. Pozwala to wyposażyć spiżarnię lub kuchenną szafkę w optymalny dla całej rodziny zapas zdrowia w postaci pysznego produktu. Dostępne w naszej ofercie płatki to certyfikowane produkty ekologiczne.