Otręby

Sekret jakości naszych otrębów tkwi w wyselekcjonowanym ekologicznym ziarnie – pozyskiwanym z mazurskiej ziemi.

Często niedoceniane oraz pomijane – ekologiczne otręby to doskonałe uzupełnienie codziennych posiłków! Wyjątkowe w działaniu, a jednocześnie uniwersalne w użyciu. Niewielka ilość każdego dnia dostarczy Twojemu organizmowi wystarczającą ilość błonnika, witamin oraz mikro- i makro elementów.

Otręby pozyskujemy w trakcie mielenia ziarna na mąkę. Dawniej niedoceniany, dziś popularny element każdej zdrowej diety.

Ze względu na właściwości zdrowotne, otręby ekologiczne są chętnie stosowane nie tylko przez sportowców czy osoby, których celem jest redukcja masy ciała – ale i przez wiele osób, które po prostu chcą dbać o swoje zdrowie. Doskonale sprawdzają się także w jadłospisie m.in. cukrzyków.

  • Pomagają w regulowaniu stężenia glukozy oraz poziomu cholesterolu frakcji LDL.
  • Usprawniają procesy trawienne zapobiegając m.in. zaparciom.
  • Zapewniają uczucie sytości na długi czas.
  • Wspomagają system odpornościowy oraz odbudowę pożytecznej flory bakteryjnej.
  • Dostarczają niezbędnych składników m.in.: cynku, magnezu, potasu i witamin z grupy B.
  • Zawierają przeciwutleniacze, dzięki którym zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, a także opóźniają procesy starzenia.

W trosce o najwyższą jakość produktów oferujemy wyłącznie artykuły pochodzące z ekologicznych upraw. Dzięki temu otręby ekologiczne to doskonały produkt dla całej rodziny – w stu procentach naturalny oraz bezpieczny, pozbawiony sztucznych dodatków chemicznych.