Makarony inne

Szukasz sposobu na urozmaicenie swojej kuchni? Interesującym rozwiązaniem mogą być różne makarony wykonane z niestandardowej mąki lub uformowane w bardzo nietypowym kształcie. Pierwsze świetnie sprawdzą się w dietach osób wykluczających różne składniki, można za ich pomocą również wzbogacić posiłek w dodatkowe wartości odżywcze. Natomiast makaron w niebanalnym kolorze czy kształcie może zachęcić do jego zjedzenia nawet największego niejadka. W sklepie internetowym EKO Hillar przygotowaliśmy różne rodzaje makaronów, dzięki którym Twoja codzienna dieta może zyskać nowe smaki.

Makarony z zielonego groszku

Makarony z warzyw strączkowych cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego. Makarony ze strączków są bezglutenowe, dzięki czemu nadają się do dań przyrządzanych dla osób na diecie bezglutenowej. Makarony ze strączków są również cenione przez wegetarian i wegan. Większość tradycyjnych makaronów jest co prawda wegańska i wegetariańska, wyjątkiem są te zawierające jajka lub barwniki pochodzenia zwierzęcego. Strączki, a razem z nimi również wykonane z nich makarony, mają jednak dużo wyższą zawartość białka, którego w diecie bezmięsnej jest mniej niż przy tradycyjnej diecie.

Makarony z czerwonej soczewicy

Podobnie jak makaron z zielonego groszku, również makaron z czerwonej soczewicy nie zawiera glutenu. Jest również nieporównywalnie do makaronu pszennego bogatszy w białko. Dzięki temu używając makaronu z czerwonej soczewicy można przyrządzić różne, wartościowe dania wegańskie również dla osób wykluczających gluten.

Makarony z algami

Nie od dzisiaj wiadomo, że jemy również oczami – jeśli proponowane nam danie wygląda atrakcyjnie, chętniej po niego sięgniemy. Jednym ze sposobów barwienia makaronu jest użycie alg morskich, dzięki którym makaron zyskuje zieloną barwę. Sproszkowane algi czyli spirulina to bogate źródło beta-karotenu. Wpływa również na smak makaronu, nadając mu niebanalny, morski posmak.

Makarony dla dzieci

Wielu rodziców codziennie zmaga się z podobnym problemem – dziecko kategorycznie odmawia jedzenia. Dlatego wśród naszych propozycji znajduje się również makaron o specjalnym przeznaczeniu dla wybrednych maluchów. Uformowane w kształt zwierzątek kluski zachęcają do zabawy, a dodatkowo kształt ułatwia pogryzienie.