Kasza manna

Kasza manna to produkt, który większość z nas pamięta jeszcze z okresu dzieciństwa. Jednak ekologiczna kasza manna może posłużyć nie tylko jako prosty deser na szybko. Ten bazujący na pszenicy produkt pozwala dostarczyć do organizmu mnóstwo niezbędnych składników odżywczych, a dzięki łatwej do przełknięcia konsystencji szczególnie doceniają ją osoby z chorobami układu pokarmowego oraz rodzice małych dzieci. Jakie wartości ma kasza manna? Czym ekologiczna kasza manna różni się do tradycyjnej?

Kasza manna – czym jest?

Kasza manna jest produktem, który powstaje w efekcie wysokiego przemiału pszenicy. Rozdrobnione ziarna mają kremowa barwę, słodki zapach i delikatny smak. Kasza manna jest drobnoziarnista i sypka. W sklepie internetowym EKO Hillar dostępna jest ekologiczna kasza manna w klasycznym wydaniu, jednak na rynku znaleźć można również kaszę manną preparowaną. Różni je czas przygotowywania – kasza manna preparowana jest gotowa minimalnie szybciej.

Kasza manna – wartości odżywcze

Jako produkt uzyskiwany z pszenicy, kasza manna charakteryzuje się wśród innych produktów o pochodzeniu zbożowym, wysoką kalorycznością. Jest również najbardziej wartościowa pod kątem odżywczym. Kasza manna zawiera również niewielkie ilości białka, błonnika oraz witamin z grupy B. Znaleźć można też w niej takie składniki mineralne, jak fosfor, miedź i żelazo.

Kasza manna – dla kogo?

Kasza manna otrzymywana jest z oczyszczonego ziarna pszenicy, pozbawiona jest więc otrębów i liści zarodkowych. Z tego powodu kasza manna jest produktem lekkostrawnym. Zaleca się włączyć ją do swojej diety osobom, borykającym się z takimi problemami jak choroby wątroby i przewodów żółciowych, wrzody, stany zapalne żołądka czy problemy trawienne. Kasza manna jest także składnikiem często pojawiającym się w diecie pooperacyjnej.

Jak stosować kaszę mannę?

Z kaszy manny można przygotować samodzielny posiłek – popularny grysik, przypominający gęsty budyń. Podawać go można z owocami lub dżemem, jednak w dietach lekkostrawnych dodatkowe składniki należy włączać z ostrożnością. Kaszę można wykorzystać także jako zagęstnik do zup oraz dodatek do innych potraw.