Kasza gryczana nieprażona

Kasza gryczana nieprażona to jedna z najbardziej wartościowych kasz wytwarzanych na bazie gryki. Ze względu na inny sposób obróbki, niż w przypadku nieco bardziej popularnej odmiany prażonej, kasza gryczana nieprażona zachowuje więcej wartości odżywczych. Jej smak jest również bardziej neutralny, co pozwala na większą dowolność w zastosowaniu. Czym jest ekologiczna kasza gryczana nieprażona? Jakie ma wartości odżywcze? W jaki sposób włączyć ją do jadłospisu?

Ekologiczna kasza gryczana nieprażona – czym jest?

Kasza gryczana nieprażona, podobnie jak jej bardziej popularna wersja, powstaje z ziaren gryki. Kaszę niepaloną można rozpoznać po jaśniejszym kolorze. Po przyrządzeniu będzie też miała znacznie delikatniejszy smak, przez co świetnie sprawdzi się również jako baza dla słodkich śniadań. Ekologiczna kasza gryczana niepalona nie zawiera glutenu, dlatego mogą ją stosować osoby chorujące na celiakię, a także wszyscy ci, którzy z innych powodów unikają glutenu w swojej diecie.

Ekologiczna kasza gryczana nieprażona – właściwości zdrowotne

Jasna kasza gryczana powinna znaleźć stałe miejsce w kuchennej szafce ze względu na wysoką zawartość składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kasza gryczana nieprażona zawiera takie składniki jak:

  • Białko – w 100 g kaszy znajduje się aż 17 g łatwo przyswajalnego białka, trawionego przez organizm dokładnie tak samo, jak białko pochodzące z roślin strączkowych. Jest to szczególnie istotne dla osób żywiących się przede wszystkim roślinnie.
  • Magnez – 100 g kaszy gryczanej zawiera go więcej, niż ta sama ilość gorzkiej czekolady. Magnez wspomaga koncentrację oraz pomaga regulować pracę neuronów, przez co odgrywa ważną rolę szczególnie w trakcie wzmożonej pracy intelektualnej.
  • Błonnik – obecność błonnika w diecie wpływa korzystnie na poprawę pracy układu trawienia. Błonnik nie ulega trawieniu, a wędrując wzdłuż układu pokarmowego przyczynia się się do oczyszczenia niestrawionego pokarmu i poprawienia perystaltyki jelit.

Sklep EKO Hillar oferuje wysokojakościową, certyfikowaną, ekologiczną kaszę gryczaną nieprażoną, która stanie się źródłem ważnych składników odżywczych dla całej rodziny.